چرا استانداری اصفهان مانع استخدام نیروی‌های گزینش‌شده سازمان فرهنگی رفاهی شاهین‌شهر شد

چرا استانداری اصفهان مانع استخدام نیروی‌های گزینش‌شده سازمان فرهنگی رفاهی شاهین‌شهر شد

عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر گفت: چرا استانداری اصفهان مانع استخدام و جذب ۱۵ تن از نیروهای گزینش‌شده سازمان فرهنگی رفاهی شهرداری شاهین‌شهر شد.
حسین ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار جویاآنلاین در مورد قرار گرفتن سهم آموزش‌وپرورش در تعرفه‌های مربوط به عوارض شهرداری که در قالب‌های مختلف ارائه می‌شود، اظهار کرد: این عمل بر مبنای استاندارد است که وزارت کشور به‌صورت جامع برای کل کشور مقرر کرده است.
وی با بیان اینکه تحلیل چگونگی و چیستی این موضوع دردست دولتمردان و قانونگزاران در سطح کلان است، افزود: پاسخ اینکه مدارس وجوهی را از مردم حتی مستضعفان دریافت می‌کنند که می‌کنند و به‌هیچ‌عنوان توجیه قانونی ندارد و متأسفانه هیچ‌کس هم در این زمینه پاسخگو نیست را باید از مراجع نظارتی چون مجلس و سایرین پرسید که چرا وضع به دین شکل است.
عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر در مورد نیروهای مازاد شهرداری شاهین‌شهر سخن به میان آورد و گفت: فامیل گرایی و خانواده گرایی و طایفه‌گرایی از دورانی که همه می‌دانند در شهرداری شاهین‌شهر باب بود و متأسفانه نهاد نظارتی در گذشته، همان‌طور که شهروندان شاهین‌شهری می‌دانند در خواب زمستانی فرورفته بود.
وی ادامه داد: در دوره چهارم نیز این رفتار ادامه پیدا کرد و در مناصب اداری در شهرداری افرادی نشان‌دار که به‌راحتی می‌توان احصاء کرد و رد عاملین تحمیل گرشان را شناسایی کرد، گماشته شدند. هرچند حجم آن‌ها در برابر سونامی استخدام در سال‌های گذشته در شهرداری شاهین‌شهر بسیار ناچیز است.
ابراهیمی تصریح کرد: نزدیک به ۲ سال است طرحی را آماده و برای ارائه به شورا تهیه‌کرده‌ایم مبنی بر تعدیل نیروهای غیربومی که در دوران شورای چهارم که متأسفانه هر بار با تهدید و اقامه هزار استدلال از جمله ماده واحد عدم دخالت شورا در عزل و نصب نیروها در شهرداری و نیز اینکه، استانداری می‌تواند بر این اساس از به‌کارگیری نیروهای شاهین‌شهری در شهرهای دیگر، چنانچه این طرح ارائه گردد، جلوگیری کند و…. راه طرح مجدد آن فعلا بسته مانده است.
وی متذکر شد: امروزه با مساعدت و همکاری شهردار محترم شاهین‌شهر به‌صورت کم تنش و خالی از هیاهو، بر همین شکل تعدیل نیرو، افرادی را تعدیل کرده و کم‌کم آن ظرفیت مازاد را به شرایط متعادل نزدیک ساخته است که جای تقدیر دارد.
عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده جهت طرح فراخوان استخدام ۱۵ نفر موردنیاز سازمان رفاهی تفریحی شاهین‌شهر اشاره داشت و گفت: در مصاحبه‌های علمی توسط یک هیئت داوری خارج از شهر شاهین‌شهر که همه آن‌ها هیئت‌علمی دانشگاه بودند، و پس از آزمون‌های مختلف به شکل منطقی از دل این فراخوان قریب به سیصد نفر انتخاب شدند که بعد از گزینش‌های نهایی تعداد ۱۵ نفر از فرزندان تحصیل‌کرده شاهین‌شهر را برای سازمان فرهنگی رفاهی تفریحی انتخاب شدند، که نمی‌دانم چرا استانداری اصفهان مانع کار شد؟؟ چرا از هیئت‌رئیسه وقت که مسئول پیگیری بودند و در جلسات خاص تنها خودشان حضور پیدا می‌کردند، کسی پیگیر ماجرا نشد و…
وی بیان داشت: با همه این وجود نباید دستاوردهای شورای دوره چهارم در انتصاب و به‌کارگیری فرزندان برومند شاهین‌شهر در موقعیت‌های مدیریتی شهر ازجمله مدیریت‌های عامل سازمان‌ها و معاونت‌ها و بخش‌های فنی و عمرانی را که هرکدامشان بر اساس لیاقت خویش بکار گرفته شدند و شورا نیز بر خود تکلیف کرده بود که حمایت کند و از فرزندان شاهین‌شهر نیروسازی و مدیر پروری کند، نباید غافل بود.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top