کارآفرین برتر سال ۹۴ استان اصفهان: ادامه شرایط فعلی اقتصاد باعث بیکاری ۴ میلیون کارگر خواهد شد

کارآفرین برتر سال ۹۴ استان اصفهان گفت: نزدیک به ۷۵ درصد واحدهای تولیدی امسال نه‌تنها فعال نخواهند شد بلکه تعطیل می‌شوند و نزدیک ۴ میلیون نفر بیکار دیگر به جامعه اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویا به نقل از فارس مصطفی وعیدی با تبریک فرارسیدن میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) با پرداختن به حوزه اقتصاد مقاومتی به‌ عنوان یک تولیدکننده داخلی اظهار کرد: از اقتصاد مقاومتی می‌توان دو تعریف داشت که نخست مقاومت در مقابل اقتصاد داخلی و دوم تقویت زیرساخت‌های کشور و ایستادگی در مقابل تنش‌ها و هجمه‌های اقتصادی خارجی علیه کشورمان است.

وی با بیان اینکه به‌عنوان یک کارآفرین تاکنون زمینه‌های محقق شدن یک اقتصاد مقاومتی توأم با تقویت زیرساخت‌های داخلی در مقابل فشارهای اقتصادی خارجی را در خروجی عملکرد مسؤولین ندیده‌ام، افزود: نرخ ارز در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که تولیدکننده داخلی بتواند در حوزه رقابت خارجی ورود پیدا کند.

عضو هیأت‌رئیسه شهرک‌های صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: در برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور نیز لحاظ شده که نرخ ارز باید به‌گونه‌ای باشد که به تولیدکننده داخلی آسیبی وارد نکند درحالی‌که امروز خلاف این موضوع را در کشور نظاره‌گر هستیم.

وعیدی تورم مرکب داخلی را ۱۰۰ درصد عنوان کرد و گفت: اگر نرخ ارز بالا برود وضعیت برای تولیدکنندگان داخلی دوباره به ابتدای شروع فعالیت دولت دهم باز می‌گردد.

عضو اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه ثابت نگه‌داشتن نرخ ارز موجب شده تولیدات محصولات داخلی کشور نسبت به مشابه خارجی آن‌ها چیزی در حدود ۸۰ درصد قدرت رقابت‌پذیری خود را از دست بدهند، خاطرنشان کرد: روزانه ۱۵۰ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کالاهای کاذب وارد کشور می‌شود.

وعیدی با مطرح کردن این سؤال که از این ۱۵۰ میلیارد دلار کالای کاذب که روزانه از سراسر مرزها به داخل کشور نفوذ پیدا می‌کنند، چه میزان از آن را تولیدکنندگان داخلی نمی‌توانند تولید کنند، بیان داشت: سؤال دیگر اینجا پیش می‌آید آن است که اصلا چرا باید این کالاهای کاذب وارد کشور شوند درحالی‌که نیروی انسانی جوان و ظرفیت‌های کشور دوچندان است.

عضو اتاق بازرگانی اصفهان با انتقاد شدید از اینکه ثابت نگه‌داشتن نرخ ارز و بالا بردن تعرفه‌ها در ورودی‌های گمرکی کشور، نه‌تنها راه ورود کالای قاچاق به کشور را کم نکرده است بلکه دوچندان نیز کرده است، ادامه داد: تنها راه مبارزه با قاچاق کالا بالا بردن نرخ ارز و کم کردن نرخ تورم در کشور عنوان کرد.

عضو هیأت‌رئیسه شهرک‌های صنعتی اصفهان با بیان اینکه دولت‌مردان و نمایندگان مردم در مجلس باید با کمک یکدیگر مدل اقتصادی کشور را با استفاده از نظرات تولیدکنندگان و اقتصاددانان بازطراحی کنند، افزود: از نمایندگان مردم در مجلس انتظار داریم آنچه مورد تأکید مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی است را به‌خوبی پیگیری و رصد کنند تا ظرفیت‌های تولید داخلی کشور فعال و جوانان جویای کار مشغول به کار شوند.

وی با یادآوری دوباره این نکته که پایین نگه‌داشتن نرخ ارز که در بودجه امسال نیز به تصویب رسید دقیقا با سیاست های ده‌گانه اقتصاد مقاومتی منافات دارد، یادآور شد: دولت، مواد اولیه تولیدکنندگان داخلی را به نرخ ارز آزاد به آن‌ها می‌فروشد و سپس برای خرید محصولاتی که مشابه داخلی آن‌ها در داخل کشور نیز وجود دارد و از خارج کشور وارد می‌کند با ارز مبادله‌ای این کار را انجام می‌دهد. آیا این پیام اقتصاد مقاومتی است.

کارآفرین برتر سال ۹۴ استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: وقتی محصول داخلی قیمت رقابتی ندارد، بازار داخلی خوب نیست و قانون جامع مالیاتی هم اجرا نشده است؛ به‌یک‌باره قانون مالیات دیکته‌ای و دستوری وضع می‌کنند. با این اوضاع‌ و احوال نزدیک به ۷۵ درصد واحدهای تولیدی امسال نیز نه تنها فعال نخواهند شد بلکه تعطیل می‌شوند و نزدیک ۴ میلیون نفر بیکار دیگر به جامعه اضافه خواهد شد.

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top