وزیر امور خارجه آمریکا خبر داد؛

کارگروه مشترک آمریکا و اروپا برای اصلاح برجام فعالیت خود را شروع کرد

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: کارگروه رفع نقایص و ایرادهای توافق اتمی ایران، کارخود را آغاز کرده و اعضای آن ملاقات کرده‌اند و سعی دارند درباره تغییرات لازم و چگونگی درگیر کردن ایران برای آن تغییرات با یکدیگر به توافق برسند.

به گزارش صدای جویا از اصفهان به نقل از رویترز، آقای رکس تیلرسون در پایان سفر یک هفته‌ای خود به اروپا، روز شنبه ۷ بهمن در ورشو، پایتخت لهستان، گفت: که تا کنون در این زمینه از حمایت بریتانیا، فرانسه و آلمان اطمینان حاصل کرده است.

وی با بیان اینکه کارگروه رفع نقایص و ایرادهای توافق اتمی ایران، کارخود را آغاز کرده و اعضای آن ملاقات کرده‌اند، افزود: پرزیدنت ترامپ هشدار داده است که اگر تغییرات لازم در توافق اتمی موسوم به برجام انجام نشود، آمریکا از این توافق کناره خواهد گرفت.

آقای تیلرسون با بیان اینکه «همواره تاریکترین وقت شب، پیش از سپیده دم است.» و گفت: «کارگروه تلاش خود را برای رسیدن به توافق در اصول همکاری، آغاز کرده‌اند. این اصول شامل چگونگی درگیر کردن ایران در مذاکرات و نیز تغییراتی است که باید انجام پذیرد.»

وی بیان داشت: توافق اتمی با ایران، در ازای توقف برنامه تسلیحاتی اتمی ایران میلیاردها دلار ناشی از تحریم‌های بین‌المللی را در اختیار ایران قرار داد.

وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد: پرزیدنت ترامپ می‌گوید که تحریم‌های لغو شده علیه ایران را دوباره برقرار می‌کند، مگر آن که اروپایی‌ها با تقویت شرایط توافق اتمی با ایران، از طریق یک توافق دیگر به طور موثر بندهایی از توافق موسوم به برجام را حذف کند که به ایران اجازه می‌دهد به طور تدریجی از نظارت بر فعالیت‌های اتمی‌اش معاف شود.

اما در پایان باید اضافه کرد: ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواهان آن است که برنامه موشکی بالستیکی ایران محدود شود. هر چند ایران هرگونه مذاکرات دوباره درباره برجام و مذاکره درباره برنامه موشکی خود را رد کرده است.

انتهای پیام/د

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top