کاظم‌زاده تأکید کرد؛ احداث فرودگاه آبدانان در گرو موافقت ارتش است/مسؤولان استان ایلام باید برای ایجاد فرودگاه در حوزه جنوب تلاش کنند

کاظم‌زاده تأکید کرد؛ احداث فرودگاه آبدانان در گرو موافقت ارتش است/مسؤولان استان ایلام باید برای ایجاد فرودگاه در حوزه جنوب تلاش کنند

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان به نقل از آبدانان خبر، شادمهر کاظم‌زاده نماینده مردم آبدانان، دهلران، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اخیراً برخی از اظهارنظرهای عجیب و غیرواقعی مدعی کلنگ فرودگاه شهرستان دره شهر شده‌اند که این اظهارنظرها کذب محض است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار نفر از مردم شهرستان دره شهر در درخواستی از وزیر راه و شهرسازی خواستار احداث فرودگاه در این شهرستان شدند، افزود: بنابراین هیئت مستندساز با افراد مسئول برای بررسی اولیه به منطقه اعزام شد.

نماینده مردم آبدانان، دهلران، دره شهر و بدره در مجلس ادامه داد: بنده هم برحسب وظیفه و تعهد کاری که برای هر چهار حوزه انتخابیه دارم و شناختی که از فرودگاه شهرستان آبدانان به‌عنوان یک ظرفیت اولیه داشتم از فرودگاه شهرستان آبدانان نیز بازدید به عمل آوردیم.
وی فرودگاه آبدانان را یک ظرفیت موجود در منطقه دانست و اضافه کرد: موضوع بررسی فرودگاه آبدانان را در دوره‌های قبل توسط رئیس فرودگاه کشور و سازمان هواپیمای در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار دادیم.

کاظم‌زاده با اشاره به اینکه متأسفانه بعضی به دنبال فضاسازی غیرواقعی هستند تصریح داشت: بنده به‌عنوان نماینده تمام مردم حوزه‌ای جنوب استان ایلام در مجلس همه‌ای فرصت‌ها از جمله احداث فرودگاه را به‌عنوان یکی از اولویت‌های اساسی حوزه انتخابیه پیگیری می‌کنم و خواهم کرد.

وی تأکید کرد: اخذ موافقت اصولی نیاز به طرح توجیه فنی و اقتصادی دارد که تاکنون هیچ‌گونه ردیف یا اعتباری برای احداث فرودگاه در این حوزه اخذ نشده است.
نماینده مردم آبدانان، دهلران، دره شهر و بدره در مجلس حوزه جنوبی استان را نیازمند یک فرودگاه دانست و اظهار داشت: مسئولین استان ایلام و شهرستان‌های حوزه جنوب باید رسیدگی کنند تا در نهایت هم موافقت اصولی وهم ردیف بودجه برای این امر مهم فراهم شود.

وی بیان داشت: آبدانان زیر ساخت لازم را برای داشتن یک فرودگاه را دارد ولی این بدان معنا نیست که بررسی‌های لازم در شهرستان‌های دیگر صورت نگیرد.
کاظم‌زاده با بیان اینکه هنوز ارتش جمهوری اسلامی ایران برای احداث فرودگاه در آبدانان متقاعد نشده است، گفت: در صورت موافقت ارتش فرودگاه نظامی شهرستان آبدانان قطعاً بهترین و تنهاترین گزینه برای احداث فرودگاه است.

وی با اشاره به  اینکه متأسفانه در فضاهای باز عده‌ای به‌صورت عمد یا غیر عمد سؤالات مسئولان را پاسخ می‌دهند و نقل‌قول‌های را خلاف واقع بیان می‌کنند، تأکید داشت: بنده به دنبال این نبوده و نیستم که امکانات یک شهرستان را به شهرستان دیگر انتقال دهم و نمی‌دانم چرا عده‌ای زحمات مسئولین نظام را وارونه نشان می‌دهند.
این نماینده مجلس گفت: از مردم شهرستان آبدانان انتظار دارم بی‌جهت مورد فضاسازی‌های دروغین قرار نگیرند من هیچ‌وقت برخلاف مردم منطقه حوزه انتخابیه و حتی شهرستان‌ها فعالیت نمی‌کنم و بنده دوست دار تمام مردم حوزه انتخابیه جنوب خصوصاً شهرستان آبدانان هستم.

وی در پایان افزود: آنچه برای من مهم است اول اتحاد و انسجام بین‌حوزه‌ای انتخابیه و دوم استفاده از فرصت‌ها و زیرساخت‌های برای ایجاد اشتغال در منطقه است.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top