بهمنی خبر داد؛

کلنگ زنی و بهره برداری از ۵ پروژه عمرانی در دهه فجر در شاهین‌شهر اصفهان

شهردار شاهین‌شهر گفت: به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۵ پروژه عمرانی در شهر شاهین‌شهر با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان؛ عیسی بهمنی شهردار شاهین‌شهر صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سالن جلسات شهرداری با اشاره به فرا رسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام مبارک دهه فجر اظهار کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران وظیفه بسیار خطیر و سنگینی بر دوش دارند که با توجه به این رسالت بسیار مهم اگر  در این راه از آن‌ها اشتباهی سر بزند بدون شک نابخشودنی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاریخ به‌خوبی راویانی را که حادثه با عظمت عاشورا را به غلط منتقل کرده بودند رسوا کرد. افزود: اصحاب رسانه باید سه اصل اساسی و مهم صداقت، شجاعت و داشتن آگاهی کافی از انتشار اخبار را سرلوحه کار خود قرار دهند.

شهردار شاهین‌شهر با بیان اینکه بر این اعتقاد بوده و هستم، باید فعالیتی در این مجموعه شهرداری صورت بگیرد که ابتدا مردم به آن نیاز داشته باشند، تصریح کرد: شهرداری شاهین‌شهر دنبال ایجاد آسمان خراش‌ها در سطح شهر نیست و برای بنده به‌عنوان شهردار این شهر احداث ایجاد یک ایستگاه اتوبوس یا آسفالت معابر  هر چند هم در حاشیه شهر باشد در اولویت کاری‌ام قرار دارد تا یک آسمان‌خراشی که از آن هیچ استفاده‌ای نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بودجه ۱۴۰ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری شاهین‌شهر نسبت به بودجه امسال ۲۷ میلیارد تومان کاهش داشته است، گفت: این کاهش در حالی می‌باشد که شاهد رشد بودجه قسمت‌های ورزشی و فرهنگی در سال آینده خواهیم بود چون بر این امر معتقدیم این دو موضوع مهم نقش بسزایی در پیشرفت شهر خواهد داشت.

بهمنی با تأکید بر اینکه در تلاش برای ایجاد عدالت در ارائه خدمات در همه مناطق و محله‌های شهر هستیم، بیان داشت: به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۵ پروژه عمرانی در شهر شاهین‌شهر با اعتباری بالغ‌بر ۱۳۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: از زمانی که توسط شورای شهر به‌عنوان خادم این مردم در شهرداری شاهین‌شهر انتخاب‌شده‌ام بیشتر وقت خود را صرف اتمام پروژه‌های نیمه تمام از جمله فرهنگ‌سرای خانواده و سایر پروژه‌های نیمه‌تمام کرده‌ام.

شهردار شاهین‌شهر با اشاره به جزئیات کلنگ زنی و بهره‌برداری از ۵ پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: فاز اول پارک محله‌های مسکن مهر و طیب و همچنین میدان شهدا در روبه روی ترمینال شیشه‌ای با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید و کلنگ احداث پروژه‌های زیرگذر میدان امام حسین (ع) و مجتمع تجاری شاهین مال با مشارکت بخش خصوصی با اعتباری بالغ‌بر ۱۲۷ میلیارد تومان نیز به زمین زده خواهد شد.

همچنین این مقام مسؤول در این نشست خبری ادامه داد: از کل بودجه ۱۶۷ میلیارد تومانی مصوب شده دوره چهارم شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر برای ۱۳۹۶(اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال) تا هم‌اکنون تنها توانسته‌ایم نزدیک به ۶۰ درصد آن را وصول نمائیم که بعید می‌دانم با این شرایط اقتصادی تا پایان سال جاری بتوانیم کل بودجه مصوب شده را محقق سازیم.

بهمنی اضافه کرد: شهرداری شاهین‌شهر سال گذشته برای بهبود اوضاع اعتباری خود از بانک ملی ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفته است که باید سالی نزدیک به یک میلیارد تومان پرداخت و تا پایان پرداخت کل تسهیلات چیزی نزدیک به ۳۸ میلیارد تومان به بانک ملی پرداخت کنیم.

وی بیان داشت: یکی از دلایل دیگری که حال و روز شهرداری شاهین‌شهر را خراب کرده است، تصویب برنامه توسعه پنج ساله ششم، کاهش بودجه شهرداری شاهین‌شهر به دلایل توقف تراکم سازی در برخی مناطق شهری با اجرای ابلاغ طرح جامع شهری، و همچنین کاهش سهم شهرداری از اختصاص مالیات حاصل از ارزش‌افزوده می‌باشد.

شهردار شاهین‌شهر گفت: هر چند که پرداخت عوارض آلایندگی بهتر شده است اما از طرف دیگر مبلغ پرداختی که نزدیک به ۸ میلیارد تومان هست به‌شدت کاهش‌یافته و این میزان نمی‌تواند کمک بسزایی برای پیشرفت هر چه بهتر شهر به ما بکند.

وی در پاسخ به برخی از شایعه‌سازی‌ها از جمله استعفا و اخراج کارکنان از بدنه شهرداری شاهین‌شهر گفت: من نه استعفا داده‌ام و نه یک نیروی انسانی را اخراج کرده‌ام بلکه همچون سایر نهادها و ارگان‌های دیگر در راستای منافع بسیار مهم مجموعه برخی از قسمت‌های مختلف شهرداری شاهین‌شهر  که هزینه‌های آن‌ها بسیار برای ما گران تمام می‌شد، را  به بخش خصوصی‌سازی واگذار کنیم تا بتوانیم با کاهش بسیاری از هزینه‌های اضافی هم به مردم خدمات بهتری ارائه کنیم و هم اینکه دخل‌وخرج شهرداری با همدیگر جور در بی آیید.

بهمنی با بیان اینکه شهرداری به‌عنوان کارفرما به جزء تأکید بر اینکه پیمانکار باید از نیروی بومی و ساکن شاهین‌شهر برای ارائه خدمات و فعالیت‌های خود استفاده کند. که به غیر از این مطلب بر اساس قانون و مفاد قرار داد دیگر حق هیچ‌گونه دخالت در تأمین یا اخراج نیرو و یا غیره پیمانکار را ندارد، تصریح کرد: اگر نیروی انسانی هم اخراج یا استخدام‌شده باشد بر اساس تشخیصی بوده که خود پیمانکار داده است.

وی با تأکید بر اینکه با جناح و جناح‌بندی و باند و باندبازی در مجموعه شهرداری شاهین‌شهر به شدت مخالفم و اولویت باید شایسته‌سالاری باشد نه چیز دیگری اظهار کرد: شهرداری شاهین‌شهر با کمبود منابع مالی مواجه نیست بلکه آنچه کمر این مجموعه را شکسته استخدام نیروی مازاد و بدون حساب‌وکتاب در گذشته بوده است. چراکه هم اکنون بیشتر بودجه شهرداری صرف هزینه‌های جاری می‌شود تا عمرانی و این آفت بسیار بدی است.

بهمنی به تخلفاتی در برخی از نهادهای زیر مجموعه خود از جمله سازمان اتوبوس‌رانی در دوران مدیریت گذشته اشاره‌ای داشت و گفت: کارمندی را در این مجموعه داشته‌ایم که هر ماه نزدیک به ۳۰۰ ساعت اضافه‌کاری برای او رد می‌شده است که باید این موضوع در رکوردهای گینس به ثبت برسد و یا اینکه نزدیک به ۱۴۰ میلیون تومان لوازم تحریری که نیاز مجموعه هم نبوده خریداری شده است که این امر نه تنها خلاف قانون بوده است بلکه مدیر قبلی باید پاسخگوی این عمل خود باشد.
وی در پایان به تلاش خود و اعضای شورای شهر برای اصلاح ورودی شاهین‌شهر از سمت پل گرگاب، ایجاد قطار شهری شاهین شهر- اصفهان و سایر پروژه های دیگر نیز اشاره ای کرد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top