یادداشت؛ فاجعه ریشه در تبعیض دارد/ هنوز انقلاب به غرب کشور نرسیده است

محمدصادق شهبازی از اعضا جنبش عدالت‌خواهی طی یادداشتی آورده است؛ هرگاه که به مناطق آبا و اجدادیمان در کرمانشاه و مخصوصاً ایلام می‌روم بیشترین چیزی که جلب توجه می‌کند محرومیت مضاعف است.

به گزارش صدای جویا از اصفهان، محمدصادق شهبازی از اعضا جنبش عدالت‌خواهی طی یادداشتی آورده است؛ هرگاه که به مناطق آبا و اجدادیمان در کرمانشاه و مخصوصاً ایلام می‌روم بیشترین چیزی که جلب توجه می‌کند محرومیت مضاعف است. بعضی جاها به‌ویژه در ایلام حتی از بعضی خیابان‌های مرکز استان که بگذری احساس می‌کند هنوز انقلاب به اینجا نرسیده و مردم در همان استضعاف دوران ستم‌شاهی هستند. حتی بعضی مسئولین افتخار می‌کنند به بودجه برگشت دادن و…!

فقر و بیکاری آنجا حاصل تبعیض در کشور و استضعاف مناطق مرزی و…است که حاشیه‌های امنیتی و تحرکات ضدانقلاب و تجزیه طلبان وابسته نیز اثر آن را مضاعف کرده در چنین شرایط بحرانی خود را نشان می‌دهد.

اگر از شادی بعضی هم‌وطنان کُرد برای اعلام استقلال آن‌هم توسط یک فاحشه سیاسی و جنایتکار کُردکشی مثل بارزانی متعجبیم باید دلیل آن را در جوانان ول و بیکار سر چهار راه‌های کرمانشاه و کوهستان‌ها و دهات سنندج و روستاهای با زندگی قجری در سراسر مناطق کُرد و خانه‌های فرسوده ایلام و…جستجو کنیم.

همان‌گونه که مردم ناامید از بهترشدن اوضاع در بعضی انتخابات در سراسر کشور به عناصری که سالم نمیدانند رأی می‌دهند تا جلوی بدتر شدن اوضاع را بگیرند.

چیزی که جهادی‌ها و پاسدارهای اول انقلاب فهمیدند و در تلاش‌های نیمه‌کاره در استان‌های کُردنشین در ابتدای انقلاب تا جایی که توانستند به آن همت گماشتند و تولید امثال کاک جلال برنامه و پیشمرگهای کُرد مسلمان طرفدار انقلاب از تلاش‌های آنان برای رفع استضعاف از این مناطق رقم خورد.

زلزله بلاست، اما اگر به‌جای خرج پول در جاهای بی اولویت، مسکن روستایی و بافت فرسوده مستضعف نشین جزو اولویت‌ها بود این بلا می‌توانست این‌قدر خانمان سوز نباشد. هم‌وطن‌ها و مسلمانانی زیر آوار ماندند، چون امکانات نابرابر در کشور توزیع می‌شوند

کسی از نرسیدن نیروهای امدادی به روستاها برنیاشفت چون آشفتگی‌ها در کشور برای دعواهای سیاسی است

پولی که باید خرج مسکن روستایی می‌شد خرج خرید هواپیمای لوکس و فیش نجومی و املاک نجومی و خانه ۵۰ میلیاردی ان مسئول بالای اجرایی و تبلیغات انتخاباتی ان روحانی تریبون دار جنوبی و دعوای اصولگرا؛ اصلاح‌طلب (جبهه مردمی/تَکرار می‌کنم و…) شده و قس علیهذا!

اگر این مردم طعم عدالت انقلاب اسلامی را چشیده بودند نه هیچ زلزله طبیعی نه هیچ زلزله سیاسی و فرهنگی و… نمی‌توانست پا یا دل آنان را بلرزاند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top