یکی از اصلی‌ترین نمودهای عدالت نظام جمهوری اسلامی، عدالت در دستگاه قضایی است /مردم معترض‌اند/آیا از نظر شما آتش به اختیار فقط برای جوانان عدالتخواه و انقلابی است؟

یکی از اصلی‌ترین نمودهای عدالت نظام جمهوری اسلامی، عدالت در دستگاه قضایی است /مردم معترض‌اند/آیا از نظر شما آتش به اختیار فقط برای جوانان عدالتخواه و انقلابی است؟

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، محمدحسن آصفری دبیر کمسیون امنیت ملی در مجلس نهم نامه‌ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه حضرت آیت‌الله صادق آملی لاریجانی نوشته است که شرح آن به‌صورت زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ

ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آن‌ها کتاب (آسمانی) و میزان نازل کردیم تا مردم قیام به عدالت کنند-سوره مبارکه الحدید آیه ۲۵

ریاست محترم قوه قضائیه
حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی
سلام‌علیکم

در آیه شریفه فوق صراحتاً هدف از فرستادن پیامبران و کتاب برای قیام مردم به قسط و عدل بیان شده است. انقلاب اسلامی نیز با تأسی از همه پیامبران و مصلحان تاریخ، برای رهایی ملت دربند نظام ستم‌شاهی، با قرار دادن عدالت در صدر شعارها و اصول خود در بهمن ۵۷ به پیروزی رسید.

یکی از اصلی‌ترین نمودهای عدالت نظام جمهوری اسلامی، عدالت در دستگاه قضایی است امروز از دستگاه قضایی انتظار می‌رود با پایبندی جدی به عدالت، با مشی عدالت‌خواهانه به دنبال احقاق حقوق ملت باشد.

امروز خبرهای خوبی از برخوردهای با مفسدان اقتصادی و متجاوزان به بیت‌المال نمی‌رسد امروز برای مردم سؤال است دستگاه قضایی با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی و املاک نجومی چه کرده است؟

مردم معترض‌اند چرا قوه قضائیه با کسانیکه زمین‌های دولتی را با رانت قدرت تصاحب و یا با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به مسکونی و تجاری و خدماتی به سودهای کلان رسیدند، برخوردی نمی‌کند؟ مردم حق دارند بجای و-ز-م-ن، صاحبان و عوامل دزدی از بیت‌المال را بشناسند مگر شما بارها این روایت را بیان نکرده‌اید: که امام علی (ع) دستور می‌داد غارتگران بیت‌المال را به مردم معرفی کنند و در انظار عمومی شلاق بزنند؟

*ریاست محترم دستگاه قضا

مردم حق‌دارند بدانند قوه قضاییه که بر اساس وظیفه ذاتی خود مصرح در قانون اساسی نظارت بر حُسن اجرای قوانین و امور را بر عهده دارد و دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور را به‌عنوان دو بازوی اصلی در کنار خود می‌بیند با کسانی که با پارتی بازی و با اسم خصوصی سازی کارخانه های فعال کشور را چپاول کرده اند، چگونه رفتار کرده است؟ کارگری که چندماه حقوق نگرفته دادرسش کیست؟ کشاورزی که به حقوق اولیه خود نمیرسد به کجا باید مراجعه کند؟ وقتی دادرسی نبود، مردمی که مورد ظلم واقع میشوند، چگونه باید مظلومیت خود را به گوش مسئولان برسانند؟ مگرامام (ره) در وصیت خود نفرمود هرجا دیدید مسئولان کوتاهی کردند خودتان وارد عمل شوید!

*حضرت آیت الله

واقعا اگر دادخواهی بخواهد رئیس دادگاههای شما را بدون واسطه برای پیگیری حقوق خود ببینند، آیا امکان پذیر است؟ مگر در روایاتی که شما برای ماخوانده اید، امام علی (ع) در زمان حکومت خود گوشه مسجد کوفه نمی نشست ودرد دل مردم را گوش نمیداد و از مردم دادخواهی نمیکرد؟

جوان مومن انقلابی که باید مورد حمایت و پشتیبانی مسئولین قرار گیرد با اقدامات جهادی و آتش به اختیار خود در مقابل سختی‌ها و موانع با تکیه بر باور انقلابی خود قدم برمیدارد و برخورد با فاسدین را طلب کرده است که جنبش دانشجویی انقلابی بمعنای واقعی کلمه حرکت جهادی درمسیر خدمت به انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده است اماچه شده که فقط امروز با جنبش دانشجویی عدالتخواه که نیک میدانید انجام کارهای بزرگ در انقلاب با ثبات قدم همین جوانان انقلابی رقم خورده است برخورد میشود؟

آیا از نظر شما آتش به اختیار فقط برای جوانان عدالتخواه و انقلابی برگزاری اردوی جهادی ساختن خانه و راه و پل برای روستاها و نقاط محروم است و اگر این جهادگر به وضع موجود در فلان وزارتخانه یا فلان نهاد به خاطر انحراف ازمسیرانقلاب اعتراض کرد مجرم است و باید محاکمه شود؟

 *ریاست محترم قوه قضائیه

البته ایستادگی و مقاومت جنابعالی و همکاران محترم در مقابل وابستگان و ضد انقلاب باعث شده است که اماج تهمتها و تخریبهای معاندان نظام باشید اما با آنچه از دستگاه قضایی انتظار میرود فاصله زیادی وجود دارد، فلذا شما را به امام عزیز سفر کرده، به استخوانهای تکه تکه شده غواصان شهیدی که بعد از سی سال برگشته اند و به آه مادرانی که درغم فراق فرزند مفقودش پیر می شوند قسم تان میدهم؛ نگذارید عدالت خواهی که شعار اصلی انقلاب خمینی است زیر پای دعواهای سیاسی جریان های قدرت ذبح شود.

انتهای پیام/ج

 

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top