۱۲ هزار پروژه در دولت یازدهم در استان اصفهان به بهره‌برداری رسید

۱۲ هزار پروژه در دولت یازدهم در استان اصفهان به بهره‌برداری رسید

معاون عمرانی استانداری اصفهان پروژه‌هایی که در دولت یازدهم در استان اصفهان فعال شدند، گفت:‌ تعداد طرح‌هایی که تا آخر سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری رسید بالغ‌بر ۱۲ هزار پروژه بود که بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای آن‌ها هزینه شد.
به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر و میمه محمدعلی طرفه عصر روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری و کلنگ زنی از شش پروژه عمرانی در شاهین‌شهر در جمع مسئولان، خانواده معظم شهدا و شهروندان شاهین‌شهری اظهار کرد: یکی از سیاست‌های مهم دولت یازدهم اجرا و فعال کردن طرح‌ها و پروژه‌های مهم در استان شهیدپرور اصفهان بود.
وی با اشاره به برخی از پروژه‌هایی که در دولت یازدهم در استان اصفهان فعال شدند، افزود:‌ تعداد طرح‌هایی که تا آخر سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری رسید بالغ‌بر ۱۲ هزار پروژه بود که بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای آن‌ها هزینه شد.
معاون عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه جایگاه این پروژه‌ها در حوزه شهرداری‌ها و بخش خصوصی قابل‌توجه بود، تصریح کرد: نزدیک به ۳۸ درصد پروژه‌هایی که ذکر شد توسط ۱۰۷ شهرداری استان عملیاتی شد؛ که این شهرداری‌ها وظیفه سرویس‌دهی به ۸۰ درصد جمعیت ساکن استان اصفهان را بر عهده‌دارند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه مواردی که در بالا بیان شد نزدیک به ۴۰ درصد پروژه‌های عمرانی توسط بخش خصوصی به مرحله اجرا درآمد که نشان از اعتماد این حوزه به دولت می‌باشد.
طرفه با بیان اینکه پروژه‌هایی که در دولت یازدهم به بهره‌برداری رسیدند عبارت بودند از خط اول متروی اصفهان، ورزشگاه نقش‌جهان، مصلای شهر اصفهان و غیره بودند. ادامه داد: اعتبارات طرح‌های عمرانی استان اصفهان از سوی دولت امسال نسبت به سالیان گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین پروژه‌هایی که امسال در استان اصفهان استارت اجرایی آن خورده است یکی کنارگذر شرق به طول ۹۰ کیلومتر هست که سال گذشته نزدیک به ۶۰ کیلومتر آن توسط سرمایه‌گذار فعالیت آن شروع شد.
معاون عمرانی استانداری اصفهان بیان داشت: کنارگذر غرب نیز که یکی دیگر از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی استان هست که نزدیک به ۱۴ کیلومتر آن عملیات اجرایی آن شروع‌شده است و در واقع با افتتاح آن گام مؤثری در انتقال حمل‌ونقل شمال و جنوب استان اصفهان اتفاق می‌افتد.
وی درباره موضوع قطار سریع و السیر اصفهان به شاهین‌شهر و بلعکس نیز اظهارکرد: این پروژه مهم هم تکلیف اعتبارشده و هم پیمانکار آن مشخص‌شده است؛ و از طریق فاینانس عملیات آن اجرایی شده است.
طرفه خاطرنشان کرد: اولین تخصیص اعتبار معادل ۲٫۷ میلیارد دلار از طریق فاینانس به پیمانکار صورت گرفته و تعدادی از کارگاه‌های آن نیز شروع به فعالیت کرده‌اند؛ و در سال جاری بحث ایستگاه اصفهان و اتصال آن به خطوط ریلی نهایی خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط شهرداری و مدیریت شهری شاهین‌شهر گفت: در ۱۰۷ شهر استان اصفهان سالیانه نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان از طریق درآمدهای شهرداری‌ها برای خدمت به مردم هزینه می‌شود.
معاون عمرانی استانداری اصفهان اظهارکرد: با توجه به جمعیت ۸۰ درصدی شهری استان چیزی در حدود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر هزینه می‌شود؛ که حدود ۷۰ درصد درآمدهای شهرداری‌ها در حوزه عمرانی هزینه می‌شود.
وی با اشاره به جمعیت رو به رشد شاهین‌شهر متذکر شد: در دوره جدید شورای شهر و دولت هم طرح تفصیلی و هم جامع آن به تصویب رسیده است؛ که مجوزهایی برای جذب سرمایه‌گذار صادر گردیده است.
طرفه بیان داشت: یکی از طرح‌های مهمی که در شاهین‌شهر به بهره‌برداری رسیده و بسیار نیز جالب به نظر می‌رسد ایجاد فرهنگ‌سراهای مختلف با توجه به دانش و خلاق بودن شهر می‌باشد.
انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top