حجت‌الاسلام صدیقی در جمع مردم گرگاب؛

انقلاب ۵۷ زمینه ظهور آخرین منجی عالم بشریت را هموار ساخت/ بی‌توجهی مسؤولان کشور به اقتصاد مقاومتی واقعاً عذاب‌آور است

امام‌جمعه موقت تهران ضمن تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن امسال گفت: مأموریت اصلی محمدرضا پهلوی در ایران ترویج فرهنگ ابتذال، بی‌دین و غارت منابع بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران صبح امروز با حضور در جمع مردم شهر گرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مسجد قائمیه(عج) این شهر به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی معجزه‌آسای انقلاب، به امام زمان، ملت همیشه در صحنه و ولی‌فقیه و همچنین با تقدیر و تشکر از حضور باشکوه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: در قرآن موضوع توجه به نعمت‌ها و روزهای الهی مورد تأکید است که در پی انقلاب اسلامی هزاران نعمت و برکت با نفس رهبری و جوشش نور از خون شهدا نصیب این مملکت شد.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: ۲۲ بهمن در واقع تثبیت واقعه‌ی غدیر است و از طرفی به رخ کشیدن بقای انقلاب اسلامی است و اینکه ما نشان می‌دهیم که انقلاب اسلامی ما شخصی نیست و یک جریان است که هرکس در مقام ولایت‌فقیه در آن قرار بگیرد، از لطف خداوند برخوردار است و ما دیدیم که پس از رحلت امام (ره)، خداوند فردی را در این مقام می‌گذارد که ما امروز می‌گوییم خامنه‌ای، خمینی دیگر است.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن روز تحقق وعده الهی، پیروزی ایمان، پیروزی عقیده و پیروزی ولایت بر استکبار، بر کفر، بر وابستگی و بر طاغوت است، گفت: یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن مورد توجه قرار گیرد مقایسه قبل و بعد از انقلاب است.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی با مطرح کردن این سؤال که قبل از انقلاب ایران در چه شرایط و جایگاه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی قرار داشت و هم‌اکنون در چه جایگاه رفیعی قرار دارد؟ ادامه داد: قبل از انقلاب مدتی شوری و بعدازآن انگلیس و بعد هم آمریکا بر این کشور حکومت می کردند و به نوعی همه کشورهای قدرتمند جهان در ایران برای خود سهمی داشتند.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب کشور ضعیفی بود که هر کس دلش می‌خواست از او یک باج می‌گرفت، اضافه کرد: شاه در حالی که به مردم زورگویی می‌کرد و اجازه نفس کشیدن را به مردم نمی‌داد اما در برابر آمریکا و اسرائیل غلام حلقه‌به‌گوش بود.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه سفارت‌خانه‌های کشور قدرتمند در ایران، نمایندگان و وزرای کشور را تعیین می‌کردند و مردم هیچ حقی در انتخاب آن‌ها نداشتند، تصریح کرد: در زمان حکومت شاهنشاهی حدود ۴۰ هزار مستشار آمریکایی عهده‌دار مدیریت کشور بودند.

وی با بیان اینکه در زمان حکومت ستم‌شاهی بالاترین مقام نظامی ما در مقابل کوچک‌ترین مقام آمریکایی یا انگلیسی زانو می‌زد، متذکر شد: این رفتارها به گونه بود که مقامات نظامی ما هیچ اراده‌ای از خود در مقابل مستشاران آمریکا و اسرائیلی نداشتند.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی بیان داشت: امام خمینی(ره) این رهبر الهی و دینی و آن مرجع عظیم الشان چنان اراده استواری داشت که تمامی مستشاران غربی را از کشور بیرون کرد و قدرت اسطوره‌ای آمریکا را زیر پا له و گفت آمریکا شیطان بزرگ است و او هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

خطیب نماز جمعه‌های تهران با بیان اینکه امام خمینی(ره) چهره پلید و شیطانی آمریکا را به همه جهان معرفی کرد، گفت: امام خمینی(ره)، آمریکای جنایت‌کار را به‌شدت تحقیر کرد به‌طوری‌که بعد از این اتفاق نهضت‌های مختلفی علیه آمریکا و هم پیمانانش شروع فعالیت کردند.

وی با تأکید بر اینکه پیروزی مردم در ۲۲ بهمن ۵۷ در مقابل دنیای استکبار نشأت گرفته از قدرت یک رهبر الهی و ایمان مردم بود، خاطرنشان کرد: این پیروزی آن‌قدر اوج گرفت که ما امروز توانستیم با کمک امام(ره) شعار «نه شرقی و نه غربی فقط جمهوری اسلامی» را سر دهیم و به آن لبیک بگوییم.

صدیقی با بیان اینکه ما باید مردم را بهتر و بیشتر بشناسیم، گفت: مردم ما همین‌هایی هستند که ۲۲ بهمن را خلق کردند و در ۸ سال دفاع مقدس در برابر قدرت‌های شرق و غرب ایستادند و پیروز شدند.

وی با یادآوری این مطلب که مردم ایران اسلامی در انقلاب ۵۷ با توجه به آگاهی و درایتی که از امام راحل(ره) پیدا کرده بودند توانستند بر دنیای کفر و استعمار پیروز شوند  و قدرت جدید منطقه‌ای را در مقابل کشورهای مستکبری همچون آمریکا، انگلیس و اسرائیل به وجود آورند، اظهار داشت: این انقلاب توانست زمینه ظهور آخرین منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) را هموار سازد.

خطیب نماز جمعه‌های تهران به بُعد فرهنگی جایگاه ایران قبل از انقلاب ۵۷ اشاره‌ای داشت و گفت: به‌عنوان نمونه تهران در آن دوران ستم‌شاهی بیش از یک‌میلیون جمعیت داشت که نزدیک به ۴۰۰ شراب‌فروشی جدای از مراکز قمارخانه و فحشاء در آن فعالیت می‌کردند.

وی تأکید کرد: هدف غرب به‌خصوص آمریکا و اسرائیل از ترویج بی بندباری، گسترش روزافزون اعتیاد و فساد در زمان حکومت ستم‌شاهی، چیزی جزء جلوگیری از نفوذ و گسترش اسلام و غارت منابع و سرمایه‌های خدادادی ملت ایران نبود.

صدیقی با بیان اینکه مأموریت اصلی محمدرضا پهلوی(شاه) در ایران ترویج فرهنگ ابتذال ، بی‌دینی و  همچنین غارت منابع کشور برای بیگانگان بود، اظهار کرد: در کنار این فجایع بزرگ باشگاه افسران بود که زن و مرد برای شب‌نشینی به آنجا می‌رفتند و همه فسادی در آن مکان صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه امروزه کسانی ادعا می‌کنند که زمان شاه بهتر بود ضمن یادآوری چنین جنایت‌هایی  باید در پاسخ به آن‌ها گفت انشاالله خدا هم شما و هم ما را هدایت نمایید، تصریح کرد: زمانی بود که قبل از  انقلاب در دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌های کشور تعداد اساتید یا دانشجویان نمازخوان آن‌ها کمتر از انگشتان دست بود اما امروزه به برکت انقلاب اسلامی ایران در اکثریت دانشگاه‌های کشور شاهد صفوف طولانی نماز جماعت هستیم.

امام جمعه موقت تهران به بُعد عمرانی و اقتصادی جایگاه ایران در زمان رژیم ستم‌شاهی نیز پرداخت و گفت: تقسیم اراضی توسط شاه یک طرح استعماری بود. چراکه خواستند مردم را از روستاها به شهرها بکشند تا بازار کالاهای انگلیسی و آمریکایی در ایران رونق بگیرد. چرا روستائیان کالاهای آن‌ها را خریداری نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه آمار خدمات‌رسانی به مردم نقاط مختلف کشور در زمینه احداث راه ارتباطی، کشیدن خطوط آب، برق، گاز و دسترسی به تلفن و سایر بسیار پائین بود، ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی امروزه مردم شاهد بهترین دسترسی و خدمات‌دهی حتی به دورترین نقاط کشور هستند.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: در ابعاد مختلف از دولت ناراضی هستیم. ما امروز گرفتارهای معیشتی هم فقر هست و هم فساد که رهبر معظم و حکیم انقلاب در حوزه‌های مختلف مدیریتی دارای دغدغه‌های بسیاری است. درحالی‌که امام خامنه‌ای طرح اقتصاد مقاومتی را به‌صورت یک کار کارشناسی دقیق و برنامه‌ریزی‌شده به مسؤولان کشور ارائه می‌کند ولی همین مسؤولین چندان به آن میل نشان نمی‌دهند تا محتاج دست بیگانگان نباشیم این بی‌توجهی واقعاً عذاب‌آور و ناراحت‌کننده است.

وی با بیان اینکه به برکت خون شهدایی همچون، بهشتی، رجایی، چمران، خرازی، همت، باقری، صیادشیرازی و سایر و امام راحل (ره)، آمریکا هم در انقلاب ۵۷ هم در دوران هشت سال دفاع مقدس و هم در فتنه‌های اخیر به‌خصوص فتنه ۸۸ تو دهنی خورد، بیان داشت: پیروزی ما در دوران هشت سال دفاع مقدس در برابر قدرت‌های شرق و غرب که حتی یک‌دانه موشک هم نداشتیم معجزه بود.

خطیب نماز جمعه‌های تهران با بیان اینکه این انقلاب صاحب دارد و صاحب آن امام زمان (عج) می‌باشد، گفت: امدادهای غیبی امام زمان (عج) هم در دوران انقلاب و هم در هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی با تأکید بر اینکه امروزه آمریکا از قدرت موشکی مثال‌زدنی ما در حال دق کردن است، متذکر شد: شرارت‌های امروز آمریکا علیه کشورمان دست‌یابی به همین توان قدرتمند موشکی و هسته‌ای که به همت شهیدانی همچون تهرانی مقدم و علی‌محمدی و احمدی روشن و سایر محققان و دانشمندان کشورمان بوده است.

صدیقی با بیان اینکه انقلاب جمهوری اسلامی ایران انقلاب مستضعفان هست نه کاخ‌نشینان اظهار کرد: امام راحل (ره) و خلف صالح او مقام معظم رهبری تاکنون هر وعده‌ای از جمله نابودی رژیم جعلی صهیونیست داده‌اند به یاری خداوند متعال محقق شده و یا در حال محقق شدن است.

وی با بیان اینکه امروزه ما از مرحله دفاعی عبور کرده‌ایم و در مرحله تهاجم هستیم، تصریح کرد: برخی از مسؤولین دولتی نفوذی‌های بیگانگان هستند. چراکه به‌خوبی تجربه کسب کرده‌ایم این افراد در مقابل برخی از تحرکات دشمنان این نظام و ملت زود تسلیم خواسته آن‌ها می‌شوند.

انتهای پیام/ج

 

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top