۵۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران وارد کشور شدند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تاکنون ۸۵ درصد زائران اربعین از مرزهای سه گانه وارد کشور شده اند

به گزارش جویا، جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تاکنون ۸۵ درصد زائران اربعین از مرزهای سه گانه وارد کشور شده اند، گفت: فرآیند ورود زائران تا ۲ روز آینده نیز ادامه دارد.
اسکندر مومنی روز سه شنبه در نشست خبری در مرز بین المللی مهران اظهار کرد: بیش از ۲ میلیون نفر از سه گذرگاه مرزی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین به کشور عراق سفر کرده بودند.
به گفته وی، تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از مرزهای سه گانه وارد کشور شده اند که سهم مرز بین المللی مهران بیش از ۵۰ درصد بوده است.
وی با بیان اینکه بازنگری در موضوع روادید سفر برای این ایام باید برای سال آینده انجام شود، افزود: این یک سفر زیارتی است نباید به مانند سایر موارد خروج از کشور محسوب شود.
سردار مومنی تاکید کرد: افزایش گذرگاه های مرزی نیز برای سال آینده باید در دستور کار باشد بویژه در استان ایلام ایجاد ۲ گذرگاه جدید برای تسهیل در تردد زائران ضروری به نظر می رسد.
جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: روند برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال با تمهیدهای اندیشیده شده بسیار باشکوهتر از سال گذشته بود و نیروی انتظامی با ایجاد قرارگاهی در مرز مهران تلاش کرد با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات نظارت و کنترل دقیقی بر نحوه ورود و خروج زائران داشته باشد.
وی ادامه داد: وضعیت ترافیکی در مسیرهای منتهی به مرزهای سه گانه روان ولی پرحجم است ولی از عموم زائران می خواهیم در مسیر بازگشت از شتاب و عجله پرهیز کنند و با استراحت کافی به سوی شهرهای خود حرکت کنند تا شاهد حوادث ناگواری نباشیم.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح امکانات و تجهیزات یگان های مختلف نظامی برای ترابری ، اسکان و پذیرایی از زائران مورد استفاده قرار گرفت و در شهر مهران یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران از سوی یگان های مختلف نظامی بکارگیری شده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: با وجود تلاش های تمامی ارگان ها برخی نارسایی ها در روند تردد زائران اربعین در سال جاری مشاهده شد که باید با ارزیابی دقیق این موارد در سال آینده اصلاح شوند.
گذرگاه مرزی مهران بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات از معابر پر تردد زائران ایرانی است به طوری که در ایام منتهی به اربعین حسینی امسال از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار زائر حدود یک میلیون نفر از این مرز به کربلا سفر کرده اند.

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top