عضو انجمن دیابت ایران خبر داد؛

۶ میلیون ایرانی از دیابت رنج می‌برند

عضو انجمن دیابت ایران گفت: اکنون ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا از دیابت رنج می‌برند. در ایران، چیزی معادل ۱۱ درصد جمعیت بزرگ‌سال که ۶ میلیون نفر می‌شوند، به این بیماری دچار هستند.

به گزارش صدای جویا از اصفهان داوود عباسی با اشاره به علائم بیماری دیابت اظهار داشت: احساس تشنگی، خستگی زیاد، سرگیجه، خواب‌آلودگی و تعریق از مهم‌ترین علائم این بیماری خاموش است که اگر فرد مبتلا به‌موقع درمان نشود، به سکته مغزی و سایر بیماری‌ها منجر خواهد شد.

این دیابتولوژیست با بیان اینکه پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری راهکار مقابله با دیابت است، افزود: دیابت روزبه‌روز در حال گسترش است و اکنون ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا از دیابت رنج می‌برند. در ایران، چیزی معادل ۱۱ درصد جمعیت بزرگسال که ۶ میلیون نفر می‌شوند، به این بیماری دچار هستند.

عضو انجمن دیابت ایران با اشاره به اینکه افق روشنی برای توجه به دیابت در کشور دیده نمی‌شود، یادآور شد: هر چند در درمان فرد مبتلا به دیابت، پزشک، کارشناس تغذیه، روانشناس و خانواده مهم تلقی می‌شوند؛ اما فرد دیابتی هم باید از مهارت و انگیزه کافی برای خودکنترلی برخوردار باشد که متأسفانه این امر در مناطقی که ما مورد مطالعه انجام دادیم، به‌خوبی انجام نمی‌گیرد.

عباسی، ورزش و کنترل استرس را راهکار مناسب برای این بیماری خاموش توصیه کرد و گفت: آموزش اساس درمان برای بیماری دیابت است که امیدوارم سازمان‌های متولی تلاش‌های ارزشمندی در این راستا انجام دهند.(منبع: فارس)

انتهای پیام/د

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top