۶ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه هستند/۱۴۰۰ سبد کالا برای کمک به نیازمندان تهیه‌شده است

۶ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه هستند/۱۴۰۰ سبد کالا برای کمک به نیازمندان تهیه‌شده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: ۶ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه هستند
مهدی کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری جویاآنلاین در شاهین‌شهر و میمه اظهار کرد: یک هزار و ۸۱۴ خانوار که اگر بخواهیم به تعداد نفرات آن را حساب کنیم، نزدیک به ۶ هزار نفر جمعیتی است که هم‌اکنون در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه تحت پوشش این نهاد هستند.
وی با بیان اینکه عمده این ۶ هزار نفر جمعیت که تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) قرار دارند اذعان شهر شاهین‌شهر می‌باشند، افزود: سال گذشته نزدیک به یک هزار و ۴۲۸ خانوار از کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شاهین‌شهر و میمه نزدیک به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مستمری دریافت کردند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه با اشاره به یک‌ضرب المثل چینی که میگه اگر می‌خواهی کسی رو یک وعده سیر کنی، به او ماهی بده، ولی اگر می‌خواهی یک‌عمر سیرش کنی به او ماهی گیری یاد بده، تصریح کرد: امروزه بیشترین تلاش و سیاست‌گذاری نهاد کمیته امداد امام (ره) در حوزه آموزش و یاد دادن مهارت و کار به مددجویان و مستمری‌بگیران است.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش‌های مختلف فنی و حرفه‌ای سال گذشته ۳۱۵ نفر آموزش‌های لازم را دیدند که تنها ۱۰۵ نفر از آن‌ها موفق به دریافت مدارک فنی و حرفه‌ای شدند؛ که بعد برای ایجاد و رونق کسب‌وکار به آن‌ها پروانه کسب اعطاء و تسهیلاتی در حدود ۱۵ میلیون تومان به آن‌ها پرداخت شد.
کریمی با بیان اینکه در مجموع سال گذشته چیزی در حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است، بیان داشت: در سال ۱۳۹۵ نزدیک به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز به آن‌ها مستمری پرداخت شد. این درحالی‌که به ۳۸۶ نفر بالغ‌بر ۵۳۰ میلیون تومان در سال گذشته وام کارگشایی پرداخت‌شده است.
وی یادآور شد: در کنار همه این فعالیت‌های صورت گرفته حمایت‌های بهداشتی و درمانی و کمک به کودکان دارای سوءتغذیه نیز صورت پذیرفته که در این زمینه نزدیک به ۳۳۰ میلیون تومان کمیته امداد امام (ره) هزینه کرده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی این نهاد اظهار کرد: ۴۳۲ نفر دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه هستند که سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در زمینه‌های مختلف به این تعداد دانش‌آموز و دانشجو کمک صورت گرفت.
وی متذکر شد: حداکثر کمک به تهیه جهیزیه دختران نوعروس توسط کمیته امداد چهار میلیون تومان است و همچنین برای پسران بین یک‌میلیون تا یک و نیم میلیون تومان می‌باشد؛ که مجموع کمک‌هزینه جهیزیه دختران و هدیه کمک به پسران برای ۹۱ خانواده مددجو نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان در سال گذشته است.
کریمی با بیان اینکه عمده مددجویان کمیته امداد مستأجر هستند، تصریح کرد: کمیته امداد در این زمینه تنها می‌تواند به بخشی از این مشکلات مددجویان کمک کند و سال گذشته بیش از ۵۵ میلیون تومان هزینه در این قسمت صرف کرده است.
وی با بیان اینکه مجموع هزینه‌ها و عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه معادل ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است، گفت: درآمدی که سال گذشته موفق به جذب آن شدیم نزدیک به ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود و ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتباری است که سال گذشته از طریق دفتر مقام معظم رهبری و اعتبارات دولتی به این نهاد کمک شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌شهر و میمه بیان داشت: در ماه مبارک رمضان حدود یک هزار و ۴۰۰ سبد کالا برای کمک به نیازمندان تهیه‌شده است که هر سبد کالایی حدود ۸۰ هزار تومان می‌باشد؛ و از ۱۷ خردادماه توزیع این سبد کالا شروع‌شده است همچنین از ۱۵ ماه مبارک رمضان برنامه افطاری ایتام شروع و تا پایان این ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top