۹۰ درصد جوانان کشور با فضاهای مجازی سرگرم‌اند/ پخش زنده مناظره‌ها و معیارهای مقام معظم رهبری کمک شایانی در تشخیص کاندید اصلح می‌کند

۹۰ درصد جوانان کشور با فضاهای مجازی سرگرم‌اند/ پخش زنده مناظره‌ها و معیارهای مقام معظم رهبری کمک شایانی در تشخیص کاندید اصلح می‌کند

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، حجت السلام خیری رئیس اداره عقیدتی سیاسی دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین‌شهر روز گذشته در پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر شاهین‌شهر با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و گرامی داشت روز پاسدار و ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و همچنین ولادت امام زین‌العابدین (ع) اظهار داشت: ماه شعبان از این نظر شعبان نامیده شد که مرکز و شعب تمام خوبی‌ها و نیکی‌هاست.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمود: به‌درستی که خداوند عزوجل چون روز اول ماه شعبان می‎شود امر می‎کند به درهای بهشت پس باز می‎شود و امر می‎کند درخت طوبی را، پس شاخه‎های ‎خود را بر این دنیا نزدیک می‎کند آنگاه منادی پروردگار عزوجل صدا می‌زند: ای بندگان خدا این شاخه‎های ‎درخت طوبی است پس به او درآویزید که شما را به‌سوی بهشت بلند کند و این شاخه‎های ‎درخت زقوم است، بترسید از او که شما را به‌سوی جهنم هدایت نکند. قسم به آنکه مرا به‌راستی به رسالت مبعوث کرده که هر که درسی از خیر و نیکی در این روز کسب کند، پس به‌درستی که به شاخه‎ای از شاخه‎های ‎درخت طوبی در آویخته، پس آن درخت او را به سوی بهشت می‎کشاند و هر که کسب کند دری از شرّ را در امروز، پس به تحقیق که در آویخته به شاخه‎ای از شاخه‎های ‎درخت زقوم پس آن درخت او را به سوی آتش می‎کشاند. در این روز هر کس برای خدا نماز مستحبی به جا آورد و هرکه در این روز روزه بدارد و هرکه میان زنی با همسرش، یا پدری با فرزندش، یا خویشاوندان، یا زن‌وشوهری صلح دهد، خود را به درخت طوبی نزدیک کرده است. کسی که پریشانی را از بدهکاری که طلبی از او دارد بزداید، یا از طلبش که بر عهده بدهکار است بکاهد و کسی که در حساب خود نظر کند و قرض کهنه‎ای را بر عهده خود ببیند که طلبکارش از به دست آوردنش مأیوس شده، پس آن را به صاحبش برگرداند، خود را به طوبای بهشتی درآویخته است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین‌شهر ادامه داد: طوبی سهم کسی خواهد بود که یتیمی را سرپرستی کند و یا سفیهی را از ضربه زدن به آبرو و عِرض مؤمنی باز دارد و کسی که قرآن یا قسمتی از آن را بخواند و خدا را یاد کند، نعمت‌هایش را برشمارد و آنگاه شکر خدا کند. کسی که از بیماری عیادت کند و کسی که به پدر و مادر یا یکی از آن‌ها نیکی کند و آن‌که پیش از رسیدن روز اول شعبان پدر و مادر خویش را به خشم آورده بود و در این روز خشنودشان کند و نیز هرکه جنازه‌ای را تشییع کند و در این روز مصیبت‌زده‌ای را تسلی بخشد و هر کس در این روز چیزی از ابواب خیر را به‌جا آورد، در زمره کسانی است که در اول شعبان خود را به درخت طوبی بهشتی نزدیک و از زقوم جهنمی دور داشته است.

وی با بیان اینکه دوران قبل از ظهور امام زمان (عج) در روایت مختلف به دوران تحیر آورده شده است، بیان داشت: در احادیث مختلفی از پیامبر گرامی اسلام (س) و امام محمدباقر (ع) آمده است که امام زمان (عج) بعد از دوران تحیر و سرگردانی مردم ظهور خواهد کرد.

خیری با بیان اینکه شیطان در دوران حیرت و سرگردانی مردم تمام تلاش خود برای سست کردن بنیان خانواده‌ها به کار خواهد بست، تصریح کرد: امروزه نزدیک به ۹۰ درصد جوانان کشور با فضاهای مجازی سرگرم و مشغول شده‌اند که این خود یکی از فعالیت‌های شیطان برای نابود کردن و از بین بردن جوانان کشور است.

وی تأکید کرد: در روایتی از پیامبر گرامی اسلام (س) هست که می‌فرمایید؛ وای بر والدین آخر و زمان به خاطر فرزندانشان به‌این‌علت که واجبات دینی‌شان را به آن‌ها نمی‌آموزند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین‌شهر گفت: در کلام وحی داریم که باید والدین خودشان و فرزندانشان را از آتش جهنم و در مقابل هجمه‌های شیطان نجات دهند.

وی متذکر شد: والدین خودشان عامل باید خیر و نیکی در خانواده باشند، فرزندان را همیشه با ذکر و یاد خدا پرورش دهند و آیا خانه‌ای که به روی چندین کانال غیراخلاقی ماهواره بازشده است می‌تواند محل و جایگاهی برای ذکر خدا باشد؟ مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر نیز همیشه باید در خانواده جاری باشد.

وی با بیان اینکه نسبت به شاخصه‌های کاندید اصلح برای انتخابات پیش رو خیلی باید دقت کرد، اظهار کرد:‌ از برنامه بخش زنده مناظره‌ها به‌خوبی می‌توان فرد اصلح را از غیر اصلح تشخیص داد و انتخاب کرد و سرنوشت کشور را برای چهار سال به دستان او سپرد.

خیری یادآور شد: آن‌هایی که دست به مسئله تخریب می‌زند و خوبی‌های دولت‌های مختلف از ابتدای انقلاب تا هم‌اکنون را زیر سؤال می برنند قطعا جایگاهی در بین ملت همیشه درصحنه، ولایتمدار و شهیدپرور ایران اسلامی نخواهند داشت. در ضمن به‌خوبی می‌توان بر اساس معیارهای مقام معظم رهبری کاندید برتر را برگزید.

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top