عمر تنها سرمایه‌ای که دو مشتری دارد/روز قیامت ما را به‌وسیله حساب‌وکتاب کردن از رو خواهند برد

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار گفت: عمر تنها سرمایه است که دو مشتری دارد که عبارت‌اند از خداوند متعال و دیگری دنیا!

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حجت‌الاسلام مهدی طائب فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار شب گذشته در یادواره ۷۰ شهید شهر سین شهرستان برخوار اظهار کرد: بر اساس اطلاعاتی که به دست آوردم مردم منطقه سین به رژیم طاغوت سرباز نمی‌دادند و همچنین بیشتر شهیدان این منطقه بسیجی و سپاهی بودند.

وی افزود: در مراسم هر یادواره از شهدا در کشور که برگزار می‌شود و از بنده دعوت به عمل می‌آیید چند سؤال را مطرح می‌کنم که عبارت از؛ اولاً آیا این شهدا که رفتند برنده بودند یا بازنده و دوما همان‌گونه که خداوند متعال می‌فرمایید؛ آیا واقعاً شهدا زنده‌اند و سوما این‌همه شهید تقدیم انقلاب کردیم تاکنون به کجا رسیده‌ایم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار تصریح کرد: در رابطه با برنده یا بازنده بودن شهدا باید گفت خداوند متعال هر چه را که خلق کرده است برای آدمیزاد هست. اما باید به‌خوبی بدانیم هر چیزی قیمتی دارد.

وی با بیان اینکه انسان زمانی که به دنیا می آئید شمارهای کنتور نیز شروع به فعالیت می‌کند که پایان آن مشخص نیست، بیان داشت: عمر تنها سرمایه است که دو مشتری دارد که عبارت‌اند از خداوند متعال و دیگری دنیا!

حجت‌الاسلام طائب با اشاره ویژگی‌های پاداش عمر از جانب دو مشتری آن گفت: پاداش فروش عمر به دنیا چیزی جزء بخیل بودن، محدودیت مکانی و زمانی نیست ولی فروختن آن به خداوند متعال بسیار متفاوت‌تر از پاداشی است که دنیا ارزانی می‌کند.

وی با بیان اینکه یک روز قیامت برابر با ۵۰ هزار سال تصریح کرد: باید بگوییم که زمان روز قیامت برای افراد مختلف متفاوت است. و طولانی شدن روز قیامت برای گناهکاران و نوعی عذاب آن‌هاست. در حالی که خدای متعال سریع الحساب است و افراد مؤمن، به چشم برهم زدنی از پل صراط می‌گذرند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار ادامه داد: در واقع طولانی کردن روز قیامت، یک نوع عذاب است و با تأمل در استرس و اضطراب زمان امتحان این معنا به‌خوبی روشن می‌شود. زمانی که انسان منتظر نتیجه آزمون است و نتیجه آزمون در سرنوشت او بسیار اثر گذار است، تأخیر در اعلام نتیجه بسیار دردآور می‌شود، از همین رو، گناهکاران مستحق طولانی شدن زمان قیامت هستند.

وی با تأکید بر اینکه در روز قیامت ما را به وسیله حساب و کتاب کردن از رو خواهند برد، اظهار داشت: پاداش خداوند متعال در دنیا برای مخلوقات خود جهت دستیابی به بهشت تحمل سختی‌هاست و به‌نوعی نسیه می‌باشد اما در آخرت بدون شک این پاداش نقد و بهای آن کمتر از بهشت چیز دیگری نخواهد بود. و اگر کسی هم این رنج‌ها را نکشیده باشد بدون شک همان‌گونه که خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده است بهایی جزء جهنم چیز دیگری نیست.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top